O.Šilhánek - Štígro.cz

Nehledejte cestu ke štěstí - jděte cestou štěstí!

Upozornění:

Tento web používá cookies pro zajištění funkčnosti webu. Pokud s jejich použitím nesouhlasíte, můžete jejich použití vypnout v nastavení Vašeho prohlížeče.

 

Pozor - chlap v kuchyni! Jednou z věcí, které mě baví podobně jako mytí nádobí, řízení auta či nákupy - takže naprosto vůbec - je právě vaření. Jenže steak a spousta dalších dobrých věcí bez vaření prostě nejde. Sebral jsem tedy veškerou odvahu, dal si silnou kávu na kuráž a započal novou bojovou real-time hru Chlap v kuchyni. Načítám misi... ...a vcházím do kuchyně...
Základní briefing bude stejný: přežít a vyrobit něco poživatelného s parametry maximálně jednoduše a maximálně rychle. Jo a mělo by to vlastně i dobře chutnat...
Níže zveřejněné články o vaření jsou psány v odlehčeném nevážně vážném (nebo vážně nevážném?) odpočinkovém duchu. Mnohdy s trochou nadsázky, ironie nebo satiry, recepty a jejich pracovní postupy jsou ovšem zcela reálné. Jejich čtení a převádění do praxe je na svobodném uvážení a zodpovědnost čtenáře! Neručím za škody vzniklé v důsledku četby (ne že vycvrndnete moji oblíbenou kávu ) ani v důsledku vaření.

Celozrnné fitness palačinky s arašídovým máslemV obrovském množství receptů se autoři odkazují právě na těsto na palačinky. Respektive na jeho konzistenci. Pokud nevíte, jak má těsto na palačinky vypadat (vítejte v klubu), máte pořádný problém. Dnešní mise je tedy pokusem o palačinky. A děti palačinky milují. Stejně tak každý, kdo začíná s fitness a zdravějším jídelníčkem, aby si mohl dát na facebook i instagram fotku prvních fitness palačinek nebo lívanečků k snídani. Hrozný zlozvyk ty snídaně, zlatý IF [čti přerušovaný půst, ne podmínku v programu ;-) ]. Zkusíme tedy odhalit zákeřnou záhadu palačinkového těsta.

Nejlepší smoothie na světě - ukázka výsledkuProtože je modernídělat si smoothie“ a navíc i souvisí se zdravým způsobem života, zaslouží si plně i pozornost blogu stigro.cz. A jaro i přímo vybízí ke zdravému jídlu a životnímu stylu. Různých verzí smoothie známe mnoho, souhrnně je můžeme rozškatulkovat na zeleninová, ovocná, kombinovaná, spousty dalších plus rádoby „detoxikační smoothie“ a „smoothie na hubnutí“, které raději nebudu komentovat. Budeme se dnes věnovat méhu oblíbenému smoothie, které je zaručeně tím nejlepším na světě. Shodli se na tom všichni civilisté, kterým jsem poskytl ochutnávku. Samozřejmě hned žadonili o montážní návod k jeho výrobě. Sice je o něco složitější na přípravu, ale ta chuť za tu trochu práce navíc stojí. Používám totiž několik speciálních technik a tajných ingrediencí, kterými své smoothie vyšperkuji. To jej odlišuje od všech ostatních průměrných smoothie. Tímto Vám tedy představuji mé nejlepší smoothie na světě, seznamte se!

 

Cheesburger se zlatou cibulkou (Chlap v kuchyni II)Cílem dnešní mise bude poctivý domácí cheesburger plný čistých kvalitních bílkovin. A bez zbytečných sacharidů, protože koho zajímají nějaké sachry navíc, že. A bez nějakého okrasného plevelu, nejsem králík ani aranžérka. Jednoduchá elegance doplněná dozlatova osmaženou cibulkou nikdy nezklame. A především – první ostrá mise by neměla být zbytečně těžká. Pohled na čisté bílkoviny a tající sýr nejlépe vystihuje název tohoto jídla. Pojďme se tedy pokusit o jeho výrobu a zjistit, jak se mi dařila první ostrá mise v kuchyni.

 

Chlap v kuchyni se jídla nebojíNež se pustíme do první ostré mise, řekněme si základní cíle, popis neprobádaného terénu moderní alchymistické laboratoře (kuchyně) a případná nebezpečí, která nás v boji mohou potkat. Prostě aby mise „klapla“ a to ideálně bez jakýchkoli ztrát na bílkovinách. Také se i zamyslíme, co je vlastně vaření a jaká je to krutá podpásovka pro nás nezadané. Ale o tom až za chvíli...

Přemýšlíte, čím můžete pohladit bříška (nejen) svých nejmenších? Následující recepty jsou tu pro vás. A vaše ratolest vám při přípravě může i pomoci. Co dobrého jsme si pro vás připravili tentokrát? Dnes si připravíme ďábelsky dobrou lahůdku, kterou doporučuje 11 z 10 labužníků, a to kuřecí rarášky.